Виконання апаратного манікюру чи педикюру без насадок - неможливе. Але як розібратися, які саме насадки потрібні, якщо їх різноманіття просто вражає? Тільки в нашому магазині нараховується більш ніж 700 видів фрез для манікюру та педикюру.

Які фрези потрібні для манікюру – питання здебільшого індивідуальне. У кожного майстра свій перелік послуг та матеріалів, своя техніка та уподобання, тому й набір насадок відрізнятиметься. У когось фрезер служить просто як апарат для зняття штучного матеріалу, а хтось вичавлює максимум і користується всіма видами насадок. 

Єдине, що можна сказати точно, - фрези повинні бути якісними, а вибирати їх має людина, яка попередньо вивчила інформацію.

Для початку звертаємо вашу увагу, що насадки складаються умовно з двох частин – хвостовика та робочої частини.

как выбрать насадки для фрезера

Хвостовик - це та частина, яка вставляється в затискач ручки фрезера. Його діаметр має бути 2,35 мм. Саме з таким розміром насадка добре входить у замок затискача.
Робоча частина - це те, що безпосередньо обробляє поверхню, а саме штучне покриття, натуральний ніготь або шкіру.
Робоча частина може відрізнятися за формою, розміром та абразивністю. Про це трохи згодом.

Матеріал насадок


Фрези для манікюру та педикюру створюються з різних матеріалів, що багато в чому визначає їх властивості та сферу використання:

Твердосплавні – зроблені з твердого металу, мають різну насічку (пряму, косу, хрестоподібну) і різноманітну форму. Працюють в одному напрямку — за годинною стрілкою (звичайні), проти годинної (для лівшів) і у двох (реверсивні). На відміну від інших насадок твердосплавні зрізають матеріал, утворюючи стружку, а не пил. Дуже добре підходять для попередньої, грубої обробки, як твердих матеріалів, так і пористих. Для верхнього ороговілого шару п'ят і натоптишів застосовують фрези з дуже грубою насічкою. Вони працюють, як маленькі леза, акуратно зрізаючи тільки мертву шкіру і не пошкоджуючи живу. Ці фрези ідеально підходять для зменшення товщини гелю та акрилу при корекції або знятті штучних нігтів. Для гелю потрібно використовувати фрези з середнім або великим зубом, оскільки в'язкий гель застрягає між зубами й доводиться постійно чистити фрезу.

 

Керамічні – робоча головка у таких фрез виготовлена ​​з кераміки. Абразивна поверхня створена за тим самим принципом, що й у металевих, тобто. насічки. Та й за використанням вони також подібні твердосплавам. А ось, що відрізняє, так це те, що керамічні гостріші, служать довше та менше нагрівають оброблювальну поверхню в порівнянні з твердосплавними.

 

 

 

Алмазні – насадки з напиленням дрібних частинок алмазу на робочій головці. Призначення - робота зі шкірою, натуральними нігтями та детального опрацювання складних ділянок. 

 

 

 

Корундові - виготовлені зі спеціальної суміші абразиву та клейкої речовини, яка запеклася в печі. Поверхня  дуже схожа на пемзу і складається з дірочок, «кратерів», рисочок. Краями цих поглиблень і виконується робота. Внаслідок хаотичної структури обробка матеріалу виходить рівномірною. Однак поглиблення в насадці швидко забиваються і вимагають регулярного чищення.

 

 

Силіконові – зроблені з силікону, який перемішаний з частинами абразиву. Зовні нагадують канцелярську гумку для стирання чорнила. Їх призначення - для шліфування нігтів та шкіри. При роботі крупинки абразиву поступово тупляться, кришаться і слідом за ними стирається силікон, звільняючи місце для нових «нижніх» крупинок. Насадка поступово стає менше, але продовжує працювати до повного стирання.

 

 

Фетрові та з бавовни - це полірувальники для нігтів та шкіри. Ними можна працювати на суху, але краще в купі зі спеціальною олією, бо таким чином можна наситити шкіру живильними речовинами та придати нігтям гарного естетичного вигляду.

 

 

 

Це були насадки багаторазового використання, а тепер перейдімо до одноразового інструменту.


Пісочні ковпачки – насадки з кремнієво-карбідним напиленням, які одягаються на гумову основу. Дуже нагадують «наждачку» різної зернистості (дрібна, середня, велика, дуже велика). Бувають трьох форм: циліндричні, гострі, округленні. Дуже ефективний інструмент. Застосовуються в педикюрі для обробки ступнів, натоптишів, поверхневих мозолів і в нарощуванні для грубої обробки акрилу чи гелю.

 

 

Абразивні файли на клейкій основі - клеяться на педикюрний диск-основу, мають різну абразивність по типу як пилки для нігтів (від 60 до 320 грит). Використовуються при обробці стоп. В останній час дуже популярні у майстрів педикюру, оскільки ними можна виконати процедури дуже швидко, а в закупці ці файли дуже дешеві.

 

 

Жорсткість (абразивність) насадок


Кольорова насічка-ободок під головкою на хвостовику насадки визначає її абразивність. 
Алмазні насадки за кольором маркування:


Жовтий - дуже делікатний підходить для ніжної чутливої шкіри з близько розташованими капілярами. Ними можна чистити птеригій з максимальною безпекою для нігтя. Ними добре працювати по вологій шкірі. А якщо ви майстер-початківець, то рекомендуємо починати практику саме з такими насадками, бо нашкодити ними практично неможливо.
Червоний - для роботи з нормальною кутикулою. Використовуються для чистки синусів та всіх процедур де є вірогідність дотику до нігтя. У таких насадок достатній абразив для таких процедур, а при дотику до нігтя травма буде мінімальною.
Синій - класно підходить для обробки бічних валиків, зазвичай вони грубіші тому більш грубий абразив спростить процедуру. Також можна обробляти кутикулу, але у порівнянні з червоним він більш травмонебезпечний при дотику до нігтя.
Зелений -  досить жорсткий, використовується для грубих поверхонь нігтів зі штучного матеріалу та в педикюрі.
Чорний - супер грубий абразив. Такі насадки є дуже травмонебезпечні, підходять тільки для обробки штучних нігтів, зокрема акрилу, та видалення ороговілої шкіри на п'ятах.

Твердосплавні та керамічні фрези за кольором маркування:


Жовтий - супер дрібні насічки. Такі фрези зазвичай використовуються для обробки шкіри (бічних валиків), в тому випадку, коли ви розумієте, що алмазна насадка не впорається.
Червоний - дрібні насічки. Ними можна стоншувати натуральні нігті, знімати тонке штучне покриття, а також обробляти мозолі.
Синій - середні насічки. Такий абразив найпоширеніший для зняття штучного матеріалу.
Зелений - великі насічки, знімають штучний матеріал товстим шаром. Такі фрези використовують досвідченні майстри, які хочуть прискоритися в роботі.
Чорний - супер великі насічки. Зазвичай використовуються у подології для обробки дуже огрубілої шкіри на стопах. 

Форма насадок


У питанні вибору форм краще робити ставку на функціональність. Сьогодні існує безліч видів. Наприклад, конусна насадка може бути стандартною, тонкою, усіченою або зворотною.

Існують насадки дуже вузько спеціалізованого використання, які є далеко не у кожного майстра.

Визначаючись зі списком потрібних фрез для апаратного манікюру чи педикюру, варто враховувати їх універсальність.
Наприклад, алмазна куля призначається тільки для видалення кутикули, а от округлений циліндр вже має дві функції - видалення кутикули та обробка бічних валиків.

Розглянемо найпопулярніші форми насадок.

Полум'я – фреза з вузькою основою, округлою центральною частиною та загостреним кінцем (можлива і з тупим кінцем – це безпечна). Застосовується для обробки пазух, бічних валиків, і кутикули. Це найпопулярніша форма у майстрів. Також є полум'я - торнадо, зроблене за технологією спірального напилення, що забезпечує вимітання опила по жолобках фрези.

Морква - функціональність та сама, що й у полум'я, але для обробки пальчиків на ногах.


Кукурудза – широка основа та звужений кінець, найпоширеніша форма на керамічних та твердосплавних насадках. Нею можна знімати покриття, прибирати та моделювати довжину, випилювати виворот нігтя.

Циліндр – циліндрична насадка, якою знімають покриття та довжину нігтя.

Дзиґа - ідеальна насадка для випилювання вивороту нігтя. З її допомогою акуратність торця нігтя забезпечена.

Шестигранник - такою насадкою добре відсувати кутикулу, прибирати птеригій і вичищати виворот нігтя. Улюблена фреза у майстрів-початківців, оскільки вважається безпечною.

Куля твердосплавна - файна для висвердлювання стрижневих мозолів, а також для зачистки нігтя пошкодженого оніхолізисом.

Підсумкові рекомендації щодо вибору фрез


Перед покупкою краще пройтися за додатковими критеріями, яким повинні відповідати фрези:

  • Достатня довжина хвостовика – він повинен бути досить довгим, щоб у затискач фрезера вставлялася до упору. Тоді фіксація насадки буде більш надійною і точною, що зменшує вібрації.
  • Якість – насадка має бути виготовлена з хороших матеріалів, вона не може бути кривою або мати невідповідні форми нерівності. І ще, якщо ви бачите дві однакові насадки за матеріалом, розміром, наприклад полум'я 2,5 в діаметрі, але ціни в них різні, то скоріш за все, та що дорожча буде служити вам довше.
  • Виробник – краще орієнтуватися на ті марки, які добре зарекомендували себе та мають відгуки.


І на останок: не намагайтеся купити відразу всі насадки й на все життя. Визначте, що ви будете робити в першу чергу, з яких послуг почнете свою діяльність. І купіть тільки ті насадки, які точно будуть використовуватись.