Манікюрні насадки належать до інструментів, які здатні порушити цілісний покрив шкіри або нігтьової пластини. Для проникнення інфекції достатньо мікроподряпини й щоб не заразити себе чи клієнта насадки необхідно дезінфікувати та стерилізувати, а правильний догляд та зберігання забезпечить насадкам більший термін експлуатації.
Навіть якщо ви зробили супер акуратно та професійно процедуру манікюру або педикюру без пошкоджень шкіри, на насадках залишаються частинки шкіри, нігтьовий пил, ліпід/жир, а це дуже живильне середовище для бактерій та спорів збудників дерматологічних захворювань. Чим довше зберігаються брудні насадки, тим більше стає інфекційний букет. Саме тому обробляти насадки необхідно одразу після проведення процедури манікюру/педикюру.
Процес обробки насадок відбувається у три етапи:
1. Дезінфекція
2. Передстерилізаційне очищення
3. Стерилізація
Після цього насадки герметично пакуються до наступного використання.
Дезінфекція
Після процедури насадки обробляють пластиковою щіткою під проточною водою. Найпростіше відмиваються силіконові насадки, складніше – алмазні та твердосплавні. У разі корундових та керамічних насадок для педикюру доведеться використовувати не пластикову, а латунну щітку. Натуральні полірувальники достатньо «скупати» у мильному розчині. Іноді твердосплавна насадка забивається гелем або акрилом настільки сильно, що ніяка щітка не може її очистити. У цьому випадку не полінуйтеся та обережно очистить зубці насадки голкою. Така процедура, крім хорошого очищення, значно продовжить термін її служби.
Після очищення починайте дезінфекцію. Дезінфекція проводиться хімічними розчинами відповідно до інструкції виробника. Для замочування інструменту використовують спеціальні лотки або місткості. Матеріал місткості може бути різним, головна вимога - стійкість до агресивного середовища розчину, пластик, нержавіюча сталь, скло. Лотки з нержавіючої сталі можна стерилізувати разом з інструментом. У місткостях із пластику зазвичай є сітка для навантаження/вивантаження інструмента в рідину. Підбирайте об'єм за розміром інструменту для зменшення витрати дезінфекційного засобу.
Передстерилізаційне очищення
Насадки промиваються у проточній воді з мийним засобом, просушується серветкою. На цьому етапі нейтралізуються залишки хімічних препаратів та найстійкіші забруднення.
Стерилізація
Дезінфекція знищує вегетативні форми мікроорганізмів, але вона безсила до їх спор. При стерилізації насадок гинуть усі відомі види патогенних, умовно патогенних та непатогенних мікробів та спорових форм.
В автоклаві - проводиться водяною парою під тиск у крафт пакетах або без них. Температура стерилізації 134°C, час стерилізації приблизно 20 хв. Відносно невисока температура дозволяє стерилізувати силіконові полірувальники та не руйнує керамічні фрези.
У сухожарі стерилізація здійснюється за допомогою гарячого повітря у крафт пакетах або без них. Можливі режими 200 ° C – 30 хв, 180 ° C – 60 хв, 160 ° C – 150 хв. Неможливо стерилізувати силіконові полірувальники. При температурі 200 °C відбувається сильне зношування керамічних фрез приблизно після 8-10 стерилізацій вони починають кришитися.
Хімічна стерилізація проводиться розчинами. Допускається якщо до складу інструменту входять деталі, що не переносять високу температуру.
І ще одне: одноразові ковпачки тому і називаються одноразовими, щоб їх використовувати лише один раз. Не економте, не ризикуйте здоров'ям ані клієнтів, ані своїм власним.
Зберігати насадки потрібно у спеціальних підставках, які захищатимуть їх від вологи, пилу, пошкоджень та контактів зі шкірою. Ідеальний варіант - зберігати насадки у вертикальній підставці в ультрафіолетовому стерилізаторі.
На цьому все, бережіть здоров'я та працюйте із задоволенням.