Манікюрні насадки належать до інструментів, які здатні порушити цілісний покрив шкіри або нігтьової пластини. Для проникнення інфекції достатньо мікроподряпини й щоб не заразити себе чи клієнта насадки необхідно дезінфікувати та стерилізувати, а правильний догляд та зберігання забезпечить насадкам більший термін експлуатації.

Дезінфекція манікюрних інструментів

Навіть якщо ви зробили супер акуратно та професійно процедуру манікюру або педикюру без пошкоджень шкіри, на насадках залишаються частинки шкіри, нігтьовий пил, ліпід/жир, а це дуже живильне середовище для бактерій та спорів збудників дерматологічних захворювань. Чим довше зберігаються брудні насадки, тим більше стає інфекційний букет. Саме тому обробляти насадки необхідно одразу після проведення процедури манікюру/педикюру.

Процес обробки насадок відбувається у три етапи:

  1. Дезінфекція
  2. Передстерилізаційне очищення
  3. Стерилізація

Після цього насадки герметично пакуються до наступного використання.

Як зберігати насадки для фрезера: поради від манікюрного магазину «Віталіна»

Про ретельне миття, стерилізацію та дезінфекцію обладнання для манікюру відомо всім, а як щодо зберігання інструментів? На жаль, навіть не всі майстри нейл-індустрії знають, як потрібно це робити, щоб продовжити експлуатаційний термін насадки для фрезера. Постачальник манікюрних інструментів Witalina підготував для вас корисну інформацію, щоб ви могли покращити сервіс обслуговування клієнтів та бути впевненими у 100% стерильності фрез. 

Особливості зберігання насадки для манікюру:

тезаФрези для манікюру багаторазового користування слід поміщати у стерильне пакування після всіх етапів очищення. Спеціальні пакети або контейнери гарантують стерильність інструментів до наступного їх використання — ніякий пил, бруд, інфекції та грибки не потраплять на поверхню.
тезаЯкщо ви вирішили купити насадки для фрезера, подбайте про спеціальне місце для їх зберігання — воно має бути сухе та чисте. Важливо, щоб там не було вологи, адже вона створює сприятливе середовище для розвитку шкідливих мікроорганізмів. Від цього залежить ваша безпека, як майстра, та клієнтів, яких ви безпосередньо обслуговуєте.
тезаЗахищайте насадки від прямих сонячних променів. Постійний вплив сонця може погіршити експлуатаційні якості, вплинути на зовнішній вигляд фрез та їх стерильність.
тезаСтерильні та нестерильні інструменти потрібно зберігати окремо та уникати контакту між ними. Навіть руками не варто торкатися насадок, які пройшли всі етапи очищення. 
тезаНайкращий варіант зберігання насадок — це ультрафіолетовий стерилізатор. Ви можете розмістити там фрези у вертикальному положенні та не хвилюватися за їх стан. 

Як ви вже зрозуміли, недостатньо просто купити фрезу для манікюру, потрібно ще й подбати про наявність всіх необхідних приладів та засобів для миття, стерилізації та дезінфекції інструментів. Все це вам пропонує манікюрний магазин «Віталіна» — у нас ви знайдете товари для комфортного та безпечного манікюру/педикюру, а не лише основне обладнання. 

готовоДезінфекція

купити насадки для фрезера

Після процедури насадки обробляють пластиковою щіткою під проточною водою. Найпростіше відмиваються силіконові насадки, складніше – алмазні та твердосплавні. У разі корундових та керамічних насадок для педикюру доведеться використовувати не пластикову, а латунну щітку. Натуральні полірувальники достатньо «скупати» у мильному розчині. Іноді твердосплавна насадка забивається гелем або акрилом настільки сильно, що ніяка щітка не може її очистити. У цьому випадку не полінуйтеся та обережно очистить зубці насадки голкою. Така процедура, крім хорошого очищення, значно продовжить термін її служби.
Після очищення починайте дезінфекцію. Дезінфекція проводиться хімічними розчинами відповідно до інструкції виробника. Для замочування інструменту використовують спеціальні лотки або місткості. Матеріал місткості може бути різним, головна вимога - стійкість до агресивного середовища розчину, пластик, нержавіюча сталь, скло. Лотки з нержавіючої сталі можна стерилізувати разом з інструментом. У місткостях із пластику зазвичай є сітка для навантаження/вивантаження інструмента в рідину. Підбирайте об'єм за розміром інструменту для зменшення витрати дезінфекційного засобу.

готовоПередстерилізаційне очищення

дезінфекції манікюрних інструментів

Насадки промиваються у проточній воді з мийним засобом, просушується серветкою. На цьому етапі нейтралізуються залишки хімічних препаратів та найстійкіші забруднення.

готовоСтерилізація

Дезінфекція знищує вегетативні форми мікроорганізмів, але вона безсила до їх спор. При стерилізації насадок гинуть усі відомі види патогенних, умовно патогенних та непатогенних мікробів та спорових форм.
В автоклаві - проводиться водяною парою під тиск у крафт пакетах або без них. Температура стерилізації 134°C, час стерилізації приблизно 20 хв. Відносно невисока температура дозволяє стерилізувати силіконові полірувальники та не руйнує керамічні фрези.

У сухожарі стерилізація здійснюється за допомогою гарячого повітря у крафт пакетах або без них. Можливі режими 200 ° C – 30 хв, 180 ° C – 60 хв, 160 ° C – 150 хв. Неможливо стерилізувати силіконові полірувальники. При температурі 200 °C відбувається сильне зношування керамічних фрез приблизно після 8-10 стерилізацій вони починають кришитися. Рекомендований режим стерилізації твердосплавних, керамічних та алмазних насадок - це не більше ніж 180 ° C.

Хімічна стерилізація здійснюється за допомогою спеціальних розчинів і рекомендується для інструментів, які можуть бути пошкоджені високою температурою (наприклад полірувальники з натурального матеріалу: бавовна, фетр тощо). Цей метод також може подовжити термін служби насадок, які підходять для сухожарової стерилізації (алмазні, твердосплавні, керамічні), тому що при хімічній стерилізації вони краще зберігають свої властивості й слугують значно довше. Проте слід зауважити, що хімічна стерилізація вимагає більше часу та ресурсів, ніж інші методи.

І ще одне: одноразові ковпачки тому і називаються одноразовими, щоб їх використовувати лише один раз. Не економте, не ризикуйте здоров'ям ані клієнтів, ані своїм власним.

Зберігати насадки потрібно у спеціальних підставках, які захищатимуть їх від вологи, пилу, пошкоджень та контактів зі шкірою. Ідеальний варіант - зберігати насадки у вертикальній підставці в ультрафіолетовому стерилізаторі.

На цьому все, бережіть здоров'я та працюйте із задоволенням.