Одразу хочемо зауважити, що всі лампи, які полімеризують (сушать) штучне покриття є ультрафіолетовими. А от які лампочки використовуються в цьому обладнанні для випромінювання ультрафіолету - це інша справа.
Коли тільки технологія нанесення покриття гель лаком з’явилася, то використовували обладнання з газорозрядними лампами.
Полімеризація в таких лампах займає багато часу, але полімеризують такі лампи майже будь-який матеріал, бо спектр випромінювання ультрафіолету в них дуже широкий. Згодом, коли покриття гель-лаком майже витіснило звичайний лак, виробники представили лампи для полімеризації з лед лампочками, які “сушать” гель лак за 30 секунд.
І така нова технологія дозволила майстру дуже сильно скоротити час виконання процедури, тому ультрафіолетові лампи з LED лампочками стрімко завоювали ринок нігтьовій індустрії.
Основні відмінності обладнання для сушки гель-лаку з газорозрядними лампочками від лед ламп:
З газорозрядними лампочками |
Led лампа |
Полімеризація матеріалу 1-2 хвилини |
Полімеризація матеріалу 10-30 сек |
Полімеризує майже будь-який матеріал |
Сильно пігментований матеріал погано полімеризує |
Зазвичай панель користувача складається з кнопки вкл/вимк, іноді ще є таймер |
В залежності від комплектації може бути дуже багато корисних функцій: інфрачервоний сенсор, цифровий дисплей, таймер, можливість перемикати на меншу/більшу потужність тощо |
Споживає більше електроенергії ніж лед лампа приблизно у 5 разів |
Дуже економічна з точки зору споживання електроенергії |
Якщо лампочка перегоріла - її легко можна замінити |
Самостійно замінити перегорілі лампочки практично неможливо, а сервісні центри рідко, коли виконують роботу по заміні перегорілих ламп, бо економічно це не доцільно |
Як ви бачите є переваги та недоліки в обох технологіях. Тому досі багато хто з майстрів використовують лампи з газорозрядними лампочками. В ідеалі є сенс мати обидві лампи в арсеналі, тоді ви точно будете впевненні, що будь-який матеріал буде вами заполімеризований.
Рано чи пізно, майстер стикається с тим, що деякі лампочки перегоріли, бо в них є свій ресурс роботи. Так ось, як ви вже зрозуміли із порівняльної таблиці вище, лед лампочки майже не піддаються заміні. А от газорозрядні, будь ласка, можете замінювати та навіть самостійно.
Але є нюанси. Ви повинні точно знати які лампочки можна ставити на заміну, бо є в газорозрядних теж відмінності між собою.
Якщо у вашій газорозрядній лампі перегоріла лампочка, то витягніть її й подивіться на цоколь. Там є маркування: потужність, довжина хвилі та додаткова позначка або її відсутність у вигляді літери “L”. Після цього шукайте запасну чи замінну лампочку саме за такими характеристиками. На превеликий жаль не всі виробники дотримуються правил маркування. Тому порада така: при заміні лампочок приходьте до продавця зі своєю лампою і прямо в магазині перевіряйте працездатність змінних ламп.
Якщо ви використовуєте свою ультрафіолетову газорозрядну лампу дуже активно, то кожні 4, максимум 6 місяців змінюйте лампочки на нові, навіть якщо вони продовжують світитися. Краще заздалегідь купити запасний комплект. Річ у тім, що з часом інтенсивність ультрафіолету слабшає, полімеризувати матеріал треба довше і в якийсь момент матеріал перестає тверднути в загалі. Цей «якийсь» момент завжди настає раптово і застає майстра зненацька, під час складної та дорогої роботи. Тому подбайте про це завчасно.
Сподіваємося, що ви щось для себе дізналися нове, а наші поради вам корисні й допоможуть вам.
Якщо ви шукаєте запасні лампочки для ультрафіолетової лампи - зателефонуйте або напишіть нашим менеджерам 050-415-50-55, вони вас з задоволенням проконсультують і запропонують ваш варіант.
Працюйте із задоволенням.