Отже, ви придбали фрезер (вітаємо, до речі) і тепер хочете дізнатися як ним користуватися. Сподіваємося, що ви пройшли курси по апаратному манікюру або педикюру і знаєте як виконувати самі процедури апаратом. Тому, що в цій статті піде мова про роботу самого фрезера: як його запустити, як працює педаль, залежність ваги насадки до швидкості, захисні функції апарату тощо.

Розпакування
Якщо ви внесли новий та запакований апарат з холодного приміщення в тепле, то спочатку зачекайте дві години, а потім розпакуйте. Встановіть фрезер на рівну, жорстку та стійку поверхню, наприклад, робочий стіл та підберіть положення блоку керування так, щоб досягався повний огляд його передньої панелі та вільний доступ до всіх органів керування.
У безпосередній близькості від блоку керування розташуйте підставку для ручки, або встановіть боковий тримач до блоку керування, в залежності від того яка комплектація апарату. Під'єднайте ручку до блоку керування та покладіть її на підставку або в тримач. Під'єднайте шнур електроживлення до гнізда живлення блоку керування та під'єднайте виделку кабелю до розетки електромережі. Тепер вже фрезер готовий до роботи.

Порядок роботи 
Увімкніть фрезер за допомогою перемикача, який розташований на блоці керування у положення «I». У деяких моделях апаратів з цифровим керуванням додатково потрібно натиснути кнопку «I», що знаходиться на передній панелі пристрою. Встановіть необхідну насадку. Для того, щоб це зробити проверніть затискач на ручці до клацання та упору (вліво - затискач відкривається, вправо - затискач закривається). Щоб не було вібрації, швидкого зносу затискача, підшипників ручки та пошкодження насадки - хвостовик насадки повинен бути встановлений в затискач «до упору». Поворотом ручки регулювання швидкості або натисканням відповідних кнопок встановіть необхідну швидкість. Після цього можна натиснути на кнопку «Пуск». Вимкнення ручки проводиться у зворотному порядку. 
ВАЖЛИВО! Зміна напрямку обертання форвард/реверс (крім цифрових моделей), відкривання затискача та зміна насадки повинні проводитися тільки після повної зупинки ручки. Забороняється включення ручки при відкритому затискачу інструменту! Ви зламаєте апарат.

Робота с педаллю 
зачем педаль на фрезереПриєднайте роз'єм педалі до відповідного роз'єму блоку керування та розташуйте її в зручному для використання місці. На блоці керування переведіть перемикач «Педаль» в положення, що задає такий режим роботи, або натисніть відповідну кнопку. У деяких моделях наявність педалі визначається блоком керування автоматично. Тоді перемикання в режим роботи з педаллю не потрібно. Педаль може бути контактною - її функція включення або відключення ручки фрезера. При натисканні на таку педаль повинне чутися чітке клацання. А ще є пропорційна педаль, якою можна регулювати обороти манікюрного / педикюрного фрезера та включати режим «Автокруіз». «Автокруіз» зручний для тривалих процедур: ви педаллю обираєте необхідну швидкість, блок управління запам'ятовує її та після звукового сигналу ногу з педалі можна зняти. Функція «Автокруіз» є в цифрових моделях, але не у всіх. Всі моделі з цифровим керуванням та дисплеєм можуть працювати як з контактною педаллю, так і з пропорційною. 

 

 

Деякі особливості роботи 
как пользоваться фрезером для маникюраПри виборі режимів роботи дотримуйтесь правила вибору швидкості обертання насадки: "Чим більше діаметр/вага насадки, тим менше повинна бути швидкість її обертання!". Не намагайтеся збільшити продуктивність своєї роботи збільшенням швидкості обертання фрези більше рекомендованої. Цим ви різко скоротите термін служби як насадки, так й самого фрезера. Змініть стиль виконання процедури на більш ефективний та ретельно підберіть фрезу.

 

 

 

 

Режим захистів
У цифрових блоках керування та деяких аналогових блоках з вбудованим захистом при перенавантаженнях в роботі, перегріві, від'єднанні дроту ручки від блоку керування або його пошкодженні, поганої якості напруги живлення тощо в більшості випадків спрацьовує вбудований захист пристрою. При цьому ручка зупиняється, лунає відповідний звуковий сигнал, на панелі блоку керування з'являється відповідна індикація. Такий режим роботи збережеться доти, поки пристрій не буде відключено від електромережі. 


Обслуговування
Перед кожним використанням фрезера оглядайте корпус блоку керування та ручки, з'єднувальні дроти, кабель електроживлення. При виявленні пошкоджень зверніться в сервісний центр для їх усунення. Для того, щоб ваш апарат послугував вам максимально довго - раз на пів року здавайте його ручку на чистку до сервісного центру

Очищення 
как работать фрезером для маникюраДля зовнішнього очищення елементів фрезера використовуйте вологу тканину. Ні в якому разі не застосовуйте розчинники, такі як спирт, бензин, розчинник фарби, а також будь-які інші агресивні речовини. За потреби протирайте зовнішні поверхні всіх складових апарату. Періодично від'єднуйте фрезер від розетки електроживлення та видаляйте сухою тканиною пил та бруд, які накопичуються на виделці кабелю електроживлення та розетці електроживлення. Пил та бруд, які накопичуються там вбирають вологу з навколишнього повітря, яка може призвести до ураження електричним струмом та короткого замикання. На дріт ручки фрезера надягайте захисний рукав, щ
об не накопичувати нігтьову пилюку у завитках дроту.
Регулярно промивайте мильним розчином місткість для фізрозчину в апаратах з подачею спрею та змінюйте або очищуйте фільтр в апаратах з пилососом. 

 

 

 

 

Ось і все, працюйте із задоволенням.