Коли до нас звертаються у сервісний центр з таким питанням, то ще додатково деякі цікавляться, а в загалі ручка повинна грітися?

Одразу скажемо — ні, ручка не повинна грітися, це погано. І якщо на це не звертати уваги, то наслідки можуть бути фатальними. Тому, коли ви відчули, що ручка стала сильно грітися вам потрібно одразу ж звернутися до сервісного центру.

А тепер перейдемо до причин цього явища, їх декілька

 1. Оскільки ручка працює в запиленому середовищі (насамперед це опил штучного покриття), то пилюка потрапляє і в механізм через вентиляційні отвори. Коли пилу в ручці стає багато, то підвищується тертя в механізмі, та обертання ручки ускладнюється. Як наслідок — підвищене нагрівання. Що робити в такому випадку? Тут досить розібрати, почистити, знову зібрати та відрегулювати механізм. Робити це повинна людина, яка знає, що робить, бо інакше наслідки невірного збирання можуть вас засмутити.
   
 2. Одна зі складових ручки фрезера — це підшипники. Вони мають свій ресурс роботи. І коли стається велике зношування підшипників, то підвищується тертя в них. Що робити? Треба замінити  підшипники на нові й також почистити від пилюки, все одно ручка вже розібрана, чого б і не почистити за одне.


   
 3. Ручка впала. Вона може впасти умовно вдало, тобто розлетівся механізм наконечника. В такому випадку ремонт зводиться до правильного збирання наконечника і його регулювання. Але, на жаль, частіше падіння ускладнюється ушкодженням підшипників наконечника, іноді цанги затискача і навіть щіткотримача з причини удару. Що робити? Замінювати всі пошкоджені деталі.
 4. Найнеприємніша причина, коротке замикання в якорі мікромотора ручки. Замикання можливе тоді, коли ручка вмикається без насадки або з відкритим затискачем інструменту. В цей момент якір дуже швидко і дуже сильно нагрівається, від температури ізоляція починає текти та, як наслідок, коротке замикання витків котушки якоря. В такому випадку разом з якорем доводиться змінювати щітки й підшипники мікромотора, оскільки від високої температури з них витікає мастило, а без нього підшипники працювати не можуть. Такий ремонт коштує дорого, адже якір – це найдорожча деталь ручки.


Рекомендації, щодо запобігання нагріву ручки й дорогого ремонту.

 • Віддавайте ручку на чистку в сервісний центр раз на пів року, максимум раз на рік. Таким чином, інженер коли розбирає та чистить ручку, він бачить в якому стані деталі, чи потребують вони заміни, чи ні. Й ви одразу ж розумієте стан вашого обладнання.
 • Завжди кладіть ручку на підставку або в тримач фрезера.
 • Ніколи не залишайте ручку без насадки або заглушки в ній

І на останок, ще раз акцентуємо вашу увагу, що ремонти, чищення, регулювання вимагають певної кваліфікації, тому лагодити ручку самостійно ми не рекомендуємо – зверніться до сервісного центру. 

І нехай зламання обходять вас стороною.