Виконання апаратного манікюру чи педикюру без насадок - неможливе. Але як розібратися, які саме насадки потрібні, якщо їх різноманіття просто вражає? Тільки в нашому магазині нараховується більш ніж 700 видів фрез для манікюру та педикюру.

Які фрези потрібні для манікюру – питання здебільшого індивідуальне. У кожного майстра свій перелік послуг та матеріалів, своя техніка та уподобання, тому й набір насадок відрізнятиметься. У когось фрезер служить просто як апарат для зняття штучного матеріалу, а хтось вичавлює максимум і користується всіма видами насадок. 

Єдине, що можна сказати точно, - фрези повинні бути якісними, а вибирати їх має людина, яка попередньо вивчила інформацію.

Для початку звертаємо вашу увагу, що насадки складаються умовно з двох частин – хвостовика та робочої частини.

насадки для фрезера Witalina

Багаторазові насадки для фрезера: види, стерилізація та догляд

Обрати якісні та правильні насадки для фрезера дуже важливо для майстра манікюрної справи. Від того, які ви придбаєте фрези, одноразові чи багаторазові, залежать особливості їх використання, експлуатаційний термін та технологія манікюру/педикюру.

Манікюрна фреза багаторазового використання є більш практичним рішенням для майстрів, які мають велику завантаженість та обслуговують клієнтів. Ці насадки підлягають дезінфекції та стерилізації, оскільки можуть слугувати 10-15 процедур або й більше (залежно від матеріалу виготовлення).

Такі насадки інтернет-магазин «Віталіна» пропонує у широкому різноманітті форм та ступенів абразивності. Ви можете обрати оптимальний варіант для себе, враховуючи сферу використання фрези, її призначення та технічні якості. Попри те, що вони довго слугують, не варто забувати про своєчасну перевірку та заміну насадок. Якщо ви помітили сліди зносу, тріщини або неефективну обробку поверхні, слід придбати нові фрези та диски для педикюру. 

Хвостовик - це та частина, яка вставляється в затискач ручки фрезера. Його діаметр має бути 2,35 мм. Саме з таким розміром насадка добре входить у замок затискача.
Робоча частина - це те, що безпосередньо обробляє поверхню, а саме штучне покриття, натуральний ніготь або шкіру.
Робоча частина може відрізнятися за формою, розміром та абразивністю. Про це трохи згодом.

Матеріал насадок


Фрези для манікюру та педикюру створюються з різних матеріалів, що багато в чому визначає їх властивості та сферу використання:

Підставка з насадкамиТвердосплавні – зроблені з твердого металу, мають різну насічку (пряму, косу, хрестоподібну) і різноманітну форму. Працюють в одному напрямку — за годинною стрілкою (звичайні), проти годинної (для лівшів) і у двох (реверсивні). На відміну від інших насадок твердосплавні зрізають матеріал, утворюючи стружку, а не пил. Дуже добре підходять для попередньої, грубої обробки, як твердих матеріалів, так і пористих. Для верхнього ороговілого шару п'ят і натоптишів застосовують фрези з дуже грубою насічкою. Вони працюють, як маленькі леза, акуратно зрізаючи тільки мертву шкіру і не пошкоджуючи живу. Ці фрези ідеально підходять для зменшення товщини гелю та акрилу при корекції або знятті штучних нігтів. Для гелю потрібно використовувати фрези з середнім або великим зубом, оскільки в'язкий гель застрягає між зубами й доводиться постійно чистити фрезу.


 

Керамічні насадки на підставціКерамічні – робоча головка у таких фрез виготовлена ​​з кераміки. Абразивна поверхня створена за тим самим принципом, що й у металевих, тобто. насічки. Та й за використанням вони також подібні твердосплавам. А ось, що відрізняє, так це те, що керамічні гостріші, служать довше та менше нагрівають оброблювальну поверхню в порівнянні з твердосплавними.

 

 

 

Алмазні насадки багатоАлмазні – насадки з напиленням дрібних частинок алмазу на робочій головці. Призначення - робота зі шкірою, натуральними нігтями та детального опрацювання складних ділянок. 

 

 

 

Корундові фрези для педикюраКорундові - виготовлені зі спеціальної суміші абразиву та клейкої речовини, яка запеклася в печі. Поверхня  дуже схожа на пемзу і складається з дірочок, «кратерів», рисочок. Краями цих поглиблень і виконується робота. Внаслідок хаотичної структури обробка матеріалу виходить рівномірною. Однак поглиблення в насадці швидко забиваються і вимагають регулярного чищення.

 


 

Силіконові шліфовшіки якіСиліконові – зроблені з силікону, який перемішаний з частинами абразиву. Зовні нагадують канцелярську гумку для стирання чорнила. Їх призначення - для шліфування нігтів та шкіри. При роботі крупинки абразиву поступово тупляться, кришаться і слідом за ними стирається силікон, звільняючи місце для нових «нижніх» крупинок. Насадка поступово стає менше, але продовжує працювати до повного стирання.

 


 

Полірувальник бавовнаФетрові та з бавовни - це полірувальники для нігтів та шкіри. Ними можна працювати на суху, але краще в купі зі спеціальною олією, бо таким чином можна наситити шкіру живильними речовинами та придати нігтям гарного естетичного вигляду.

 

 

 

Це були насадки багаторазового використання, а тепер перейдімо до одноразового інструменту.


Ковпачки для педикюро одноразовіПісочні ковпачки – насадки з кремнієво-карбідним напиленням, які одягаються на гумову основу. Дуже нагадують «наждачку» різної зернистості (дрібна, середня, велика, дуже велика). Бувають трьох форм: циліндричні, гострі, округленні. Дуже ефективний інструмент. Застосовуються в педикюрі для обробки ступнів, натоптишів, поверхневих мозолів і в нарощуванні для грубої обробки акрилу чи гелю.

 


 

Файли для педикюру NisimaАбразивні файли на клейкій основі - клеяться на педикюрний диск-основу, мають різну абразивність по типу як пилки для нігтів (від 60 до 320 грит). Використовуються при обробці стоп. В останній час дуже популярні у майстрів педикюру, оскільки ними можна виконати процедури дуже швидко, а в закупці ці файли дуже дешеві.

 

 

Одноразові диски для педикюру: для чого призначені та які їхні переваги?

Одноразовий педикюрний диск являє собою змінні файли на клейкій основі. Вони безпосередньо клеяться на багаторазовий педикюрний диск-основу. Кожен вид має свій рівень абразивності, тому їх можна використовувати для обробки стопи у педикюрі, як і, до прикладу, алмазні диски. Майстри часто надають перевагу саме таким манікюрним аксесуарам, оскільки вони швидко обробляють поверхню, не потребують догляду та коштують недорого

Ще один вид одноразового приладдя для нейл-майстра — пісочні ковпачки для педикюру. Вони не підлягають стерилізації та утилізуються одразу після процедури, що гарантує безпеку та стерильність. Їх спектр використання у манікюрі досить різноманітний: обробка стопи, натоптишів, робота з грубим штучним матеріалом тощо. У магазині все для манікюру Witalina ви маєте змогу придбати такі ковпачки з дрібною, середньою, великою і дуже великою зернистістю.

Найкраще — комбінувати використання одноразових та багаторазових фрез, оскільки все залежить від типу манікюрної процедури та уподобань нейл-майстра.

Жорсткість (абразивність) насадок


Кольорова насічка-ободок під головкою на хвостовику насадки визначає її абразивність. 
Алмазні насадки за кольором маркування:

 

тезаЖовтий - дуже делікатний підходить для ніжної чутливої шкіри з близько розташованими капілярами. Ними можна чистити птеригій з максимальною безпекою для нігтя. Ними добре працювати по вологій шкірі. А якщо ви майстер-початківець, то рекомендуємо починати практику саме з такими насадками, бо нашкодити ними практично неможливо.
тезаЧервоний - для роботи з нормальною кутикулою. Використовуються для чистки синусів та всіх процедур де є вірогідність дотику до нігтя. У таких насадок достатній абразив для таких процедур, а при дотику до нігтя травма буде мінімальною.
тезаСиній - класно підходить для обробки бічних валиків, зазвичай вони грубіші тому більш грубий абразив спростить процедуру. Також можна обробляти кутикулу, але у порівнянні з червоним він більш травмонебезпечний при дотику до нігтя.
тезаЗелений -  досить жорсткий, використовується для грубих поверхонь нігтів зі штучного матеріалу та в педикюрі.
тезаЧорний - супер грубий абразив. Такі насадки є дуже травмонебезпечні, підходять тільки для обробки штучних нігтів, зокрема акрилу, та видалення ороговілої шкіри на п'ятах.

Твердосплавні та керамічні фрези за кольором маркування:


Жовтий - супер дрібні насічки. Такі фрези зазвичай використовуються для обробки шкіри (бічних валиків), в тому випадку, коли ви розумієте, що алмазна насадка не впорається.
Червоний - дрібні насічки. Ними можна стоншувати натуральні нігті, знімати тонке штучне покриття, а також обробляти мозолі.
Синій - середні насічки. Такий абразив найпоширеніший для зняття штучного матеріалу.
Зелений - великі насічки, знімають штучний матеріал товстим шаром. Такі фрези використовують досвідченні майстри, які хочуть прискоритися в роботі.
Чорний - супер великі насічки. Зазвичай використовуються у подології для обробки дуже огрубілої шкіри на стопах. 

Форма насадок


У питанні вибору форм краще робити ставку на функціональність. Сьогодні існує безліч видів. Наприклад, конусна насадка може бути стандартною, тонкою, усіченою або зворотною.

Існують насадки дуже вузько спеціалізованого використання, які є далеко не у кожного майстра.

Визначаючись зі списком потрібних фрез для апаратного манікюру чи педикюру, варто враховувати їх універсальність.
Наприклад, алмазна куля призначається тільки для видалення кутикули, а от округлений циліндр вже має дві функції - видалення кутикули та обробка бічних валиків.

Розглянемо найпопулярніші форми насадок.

Полум'я – фреза з вузькою основою, округлою центральною частиною та загостреним кінцем (можлива і з тупим кінцем – це безпечна). Застосовується для обробки пазух, бічних валиків, і кутикули. Це найпопулярніша форма у майстрів. Також є полум'я - торнадо, зроблене за технологією спірального напилення, що забезпечує вимітання опила по жолобках фрези.

Морква - функціональність та сама, що й у полум'я, але для обробки пальчиків на ногах.


Кукурудза – широка основа та звужений кінець, найпоширеніша форма на керамічних та твердосплавних насадках. Нею можна знімати покриття, прибирати та моделювати довжину, випилювати виворот нігтя.

Циліндр – циліндрична насадка, якою знімають покриття та довжину нігтя.

Дзиґа - ідеальна насадка для випилювання вивороту нігтя. З її допомогою акуратність торця нігтя забезпечена.

Шестигранник - такою насадкою добре відсувати кутикулу, прибирати птеригій і вичищати виворот нігтя. Улюблена фреза у майстрів-початківців, оскільки вважається безпечною.

Куля твердосплавна - файна для висвердлювання стрижневих мозолів, а також для зачистки нігтя пошкодженого оніхолізисом.

Алмаз куляАлмаз мікрофонАлмаз полум'яАлмаз моркваТвердосплав ялинкаТвердосплав циліндрАлмаз дзигаоніклінТвердосплав куля

Підсумкові рекомендації щодо вибору фрез


Перед покупкою краще пройтися за додатковими критеріями, яким повинні відповідати фрези:

готовоДостатня довжина хвостовика – він повинен бути досить довгим, щоб у затискач фрезера вставлялася до упору. Тоді фіксація насадки буде більш надійною і точною, що зменшує вібрації.
готовоЯкість – насадка має бути виготовлена з хороших матеріалів, вона не може бути кривою або мати невідповідні форми нерівності. І ще, якщо ви бачите дві однакові насадки за матеріалом, розміром, наприклад полум'я 2,5 в діаметрі, але ціни в них різні, то скоріш за все, та що дорожча буде служити вам довше.
готовоВиробник – краще орієнтуватися на ті марки, які добре зарекомендували себе та мають відгуки.


І на останок: не намагайтеся купити відразу всі насадки й на все життя. Визначте, що ви будете робити в першу чергу, з яких послуг почнете свою діяльність. І купіть тільки ті насадки, які точно будуть використовуватись.