Перш за все ви повинні знати, що ультрафіолетове випромінювання має дуже широкий діапазон хвиль від 100 до 400 нм. В залежності від того, яка саме довжина хвилі у тому чи іншому випромінюванні - ультрафіолет діє по-різному.


Для розуміння вчені розділили на УФ випромінювання три групи:

Діапазони УФ-випромінювання:
УФ-A промені (ближній ультрафіолет) - довжина хвилі 315-400 нм Саме в цьому діапазоні працюють УФ лампи для полімеризації матеріалу на нігтях. 
УФ-B промені - довжина хвилі 280-315 нм В цьому діапазоні УФ випромінювання  корисно впливає на організм людини, тому що сприяє утворенню вітаміну D
УФ-C промені (дальній ультрафіолет)  - довжина хвилі 100-280 нм Ось саме цей діапазон чинить шкоду мікроорганізмам, у тому числі й грибку. Бактерицидне УФ-випромінювання цих довжин хвиль викликає димеризацію тиміну в молекулах ДНК. Накопичення таких змін у ДНК мікроорганізмів призводить до уповільнення темпів їх розмноження та вимирання.

 

Як ви самі бачите, УФ манікюрні лампи не здатні нашкодити грибку. А прилади, які здатні на це по-перше, повинні випромінювати УФ-C промені, а по-друге, це потрібно робити строго після рекомендацій лікаря та під його наглядом, бо УФ-C промені шкідливі не тільки для мікроорганізмів, а й для людини загалом.


Тому, максимум, що можуть лампи для нарощування, так це показати наявність деяких видів грибків: у цьому освітленні уражені ділянки шкіри та нігтя можуть відливати зеленуватим світлом.

Щобільше, за наявності грибка про нарощування нігтів взагалі потрібно забути та зайнятися спочатку лікуванням. Жодний «лікувальний» гель з ним не впорається. І горе-майстер той, хто не попередить про це клієнта. 

Будьте здорові та бережіть себе!