Коли ми були маленькими дітьми, нас навчали мити руки протягом дня – вранці після пробудження, після відвідування туалету, перед їжею, після прогулянок на вулиці, після чхання тощо.
У манікюрних салонах зневага миттям рук до і після процедур може призвести до жахливих наслідків: інфекційні захворювання, поширення мікробів і навіть алергічних реакцій, при чому як для клієнтів, так і для майстрів. Цікаво як так може бути? А ось як: якщо матеріал наноситься поверх бактерій, може виникнути інфекція. Щобільше, коли руки клієнта та майстра не миються перед обслуговуванням, то бактерії та грибки передаються іншим клієнтам. Може виникнути алергія, коли мономер, пил або частинки, що залишилися, після манікюру не змиваються після процедури.
То чому більшість майстрів манікюру не включають регулярне миття рук у свій робочий процес? Одна з причин: багато фахівців нігтьового сервісу вважають, що нігті вбирають вологу і якщо клієнти миють руки перед обслуговуванням, це негативно впливає на адгезію (Adhaesio – склеювання, зчеплення, притягання, прилипання) матеріалу з натуральним нігтем. Однак факт полягає в тому, що нігті починають вбирати вологу тільки після витримки в рідині понад 60 секунд, а більшість клієнтів миють руки тільки протягом 10 секунд.
Деякі викладачі нігтьового сервісу на своїх курсах, вселяють своїм послідовникам не мити руки клієнтів, тому що це призводить до відшарування штучного матеріалу. Натомість вони вчать шліфувати нігтьову пластину настільки, наскільки це можливо, щоб сприяти адгезії. Однак надмірне полірування нігтьової пластини для видалення бруду, жиру та відкладень неефективне і може сильно витончити, а також послабити нігті. Ми своєю чергою звертаємо увагу, що існують ефективні засоби, які дуже гарно видаляють вологу та жир з нігтів.
Інший міф полягає в тому, що достатньо використовувати лише дезінфекційний засіб для рук. Але річ у тім, що дані засоби вбивають тільки деякі бактерії не очищають нігті та не змивають бруд, вони ефективні тільки після миття.
Для інших перешкода для включення регулярного миття рук у робочий процес це просто питання часу. Коли у вас щільний запис, хвилини мають значення. Однак, включення миття рук до процедури та після обслуговування не повинно займати багато часу.
А для того, щоб подолати незручність прохання клієнтів мити руки, ми рекомендуємо пояснити, що потожировий шар, залишений на руках і нігтях, впливає на ефективність матеріалів, або можна з клієнтами проходити до рукомийників, щоб вони бачили й знали, що майстер також мив руки. А ще можна просити клієнтів помити руки, коли вони чекають на послуги.
Впровадити миття рук у процедури вашого салону, нігтьової студії чи приватного кабінету стає легко, якщо ви зробите лише кілька модифікацій у вашому робочому процесі.
Чистота – запорука здоров'я – це не просто банальність, а життєво важливе правило, яким у жодному разі не можна нехтувати!
І цей кошмар з Covid 19 – яскраве тому підтвердження.
Бережіть своє здоров'я та клієнтів і працюйте із задоволенням!